בן יוסף לוי | משרד עורכי דין

הסדר חוב - מי זכאי לעשות זאת?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מגפת הקורונה הביאה איתה מכה קשה לכלכלה העולמית והלאומית. עסקים קטנים וגדולים כאחד מצאו את עצמם ברגע אחד ללא אפשרות להמשיך ולייצר הכנסה מספקת. הדבר נכון גם עבור אנשים פרטיים שלמרבה הצער איבדו את עבודתם, והכנסתם נפגעה עד כדי כך שלא יכלו עוד לעמוד בחובותיהם. הווירוס פגע בכל שכבות הכלכלה, הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי. 

אין ספק כי חובות שאין ביכולתנו לשלם הם מקור גדול לדאגה ולמתח, ולעיתים קרובות לא ידוע מהי דרך הפעולה הנכונה. יחד עם זאת, עליכם לדעת שקיימים פתרונות להסדיר את החוב מול הנושים השונים במסגרת בית־המשפט, כדי שתוכלו להמשיך הלאה בחייכם ולהשתקם כלכלית. באמצעות ליווי מקצועי של עורך דין הסדר חוב תוכלו לצאת לדרך חדשה.

הסדר חוב ליחידים

הסדר חוב ליחידים

כאשר אדם מוצא עצמו ללא יכולת לשלם את חובותיו לנושים יש באפשרותו לפתוח בהליך הסדר חוב. מטרת תהליך זה הוא להתאים את פריסת תשלום החוב או גובה התשלום בהתאם ליכולתו של החייב, זאת כדי למנוע הצטברות נוספת של ריביות, תהליכי הוצאה לפועל ותהליך של חדלות פירעון הידוע גם בשם פשיטת רגל.

הסדר חוב הוא למעשה חוזה משפטי מחייב בין החייב לנושים. ההסכם נעשה על־ידי תיווך של עורך או עורכת דין הסדר חוב מול הנושים, או תחת פיקוח של בית־המשפט במידת הצורך. הסדר חוב יכול להתקיים בהוצאה לפועל או מול הבנקים בהתאם לסיבת החוב ומקורו.

חוב שאינו משולם עשוי לגרור מספר הגבלות והליכים משפטיים כנגד החייב, שכמובן יהפכו את חייו למורכבים ומלאי מתח. על פי פקודת פשיטת הרגל סעיף 19א', יכול אדם להסדיר את חובותיו מול הנושים תחת תנאים המוגדרים בפקודה. על החייב להוכיח כי החוב נצבר בתום לב ומבלי ידיעה שלא יוכל לשלם את חובותיו בעתיד. ליווי של עורך מנוסה ובקיא בחוקי הסדר החוב, יביא לתוצאות יעילות יותר ולשיח פורה יותר אל מול הנושים. כמו כן, ניהול התהליך על־ידי עורך־הדין ישדר רצינות שעשויה להביא בתורה לפחות התנגדות מטעם הנושים.

עו"ד ליאור בן-יוסף לוי עוסקת במשפט האזרחי, בדגש על תחום חדלות פרעון, הן של יחידים והן של תאגידים, כמו גם בדיני הבנקאות וליטיגציה. במשך שנות עיסוקה בתחום, צברה עוד בן-יוסף לוי ניסיון עשיר בניהול הליכי פשיטת רגל וחדלות פרעון מורכבים, בליווי וייצוג הצדדים במגרש חדלות הפרעון.
לתיאום פגישת ייעוץ
תמונת פרופיל של ליאור בן יוסף-לוי עורכת דין להסדר חובות