בן יוסף לוי | משרד עורכי דין

חדלות פירעון של יחיד

עורכת דין ליאור בן-יוסף לוי עוסקת מזה עשור בתחום פשיטות הרגל, או בשמו החדש – הליכי חדלות פירעון של יחיד. לעורכת דין בן-יוסף לוי ניסיון בניהול מאות רבות של תיקי חדלות פרעון וייצוג בעלי תפקיד שונים בהליכי פשיטת רגל וחדלות פרעון המתמנים על ידי בתי המשפט (נאמנים ומנהלים מיוחדים.

מה קורה לנכסי החייב בהליכי חדלות פירעון של יחיד?

גורמים רבים עלולים להביא למצב שבו אדם נקלע לחובות. מצב כזה עשוי להידרדר אף יותר לאחר לקיחת הלוואה שאין החייב יכול לעמוד בה. כך, מוצא עצמו החייב עומד אל מול חובות שהוא אינו יכול לשלם. למרבה הצער יתכן ובשלב זה יהיה על החייב לפתוח בהליכים של חדלות פירעון של יחיד.

מהי משמעות המושג חדלות פירעון של יחיד?

ההחלטה לפתוח בהליכי בהליך חדלות פירעון של יחיד או בשמם המוכר יותר, פשיטת רגל, אינה נעשית בקלות ראש. לכן, בטרם ינקט צעד זה מוטב להתייעץ עם עורך דין הסדרי חוב  לגבי בחינת כל האפשרויות העומדות, כמו הסדרי חוב מול הנושים, פריסת הלוואות ועוד. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם בלית ברירה יאלץ החייב להצהיר על חדלות פרעון.

המטרה בפתיחת הליך מסוג זה היא לאפשר לחייב להשתקם כלכלית, תוך תשלום החובות לנושים עד כמה שניתן בהתאם למצבו הפיננסי. חוק חדלות פרעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018, אשר נכנס לתוקף בשנת 2019, שם דגש על שיקום מצבו הכלכלי של החייב כחלק מהליך הפרעון. לצד ערך עליון זה, החוק מבקש גם להגדיל את שיעור החוב שישולם לנושים כדי לצמצם את הפגיעה בעקבות פשיטת הרגל. מדובר בחוק חדש יחסית ולכן, כדאי לערב בתהליך עורך דין פשיטת רגל המעודכן בחוק בכל עת.

כיצד מתבצע ההליך?

כדי להתחיל בהליך חדלות פירעון של יחיד, צריך החייב להגיש בקשה לקבלת צו לפתיחת הליכי חדלות פרעון ושיקום כלכלי. על פי גובה החוב יקבע הגורם שאליו תוגש הבקשה לקבלת הצו, אם החוב קטן ממאה וחמישים אלף שקלים, יש להגיש את הבקשה ללשכת ההוצאה לפועל. אם החוב עולה על סכום זה, יש להגיש את הבקשה לממונה על הליכי חדלות פרעון במשרד המשפטים.  

בטרם פתיחת התהליך מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עורכת דין פשיטת רגל בעלת ניסיון בתחום. עורכת הדין תלווה את החייב בהליך הגשת הבקשה, כך שימנע עיכוב במתן הצו בשל הגשת בקשה חסרה. מרגע קבלת צו פתיחת ההליכים, יכול החייב לקבל צו עיכוב הליכים בהוצאה לפועל, ומניעת המשך תהליכי גבייה של נושים. כמו כן, עורכת דין פשיטות רגל תסייע בהמצאת המסמכים הנדרשים כדי לשקף את מצבו של החייב בצורה שקופה וברורה. בסיום התהליך תוגש תוכנית פרעון החוב לנושים מתוך קופת כינוס. קופה זו מכילה את נכסיו של החייב הניתנים למימוש עבור סגירת החוב.

אם אתם מצויים בחובות ואינכם יודעים כיצד לפעול, פנו עוד היום למשרד עורכי הדין ליאור בן־יוסף לוי לייעוץ מקצועי. יחד נוכל לצעוד לעבר עתיד כלכלי בטוח. בהליכים אלו מלווה עורכת דין ליאור בן-יוסף לוי הן יחידים המבקשים להיכנס להליך פשיטת רגל לשם קבלת הפטר מחובותיהם (או לקבל צו שיקום כלכלי בשמו החדש). כמו כל עורכת דין ליאור בן-יוסף לוי מייצגת נושים המבקשים לגבות את חובותיהם מחייבים המצוים בלהיכים אלו.

הליכי חדלות הפירעון של יחידים כוללים כדבר שבשגרה, התמודדות עם מורכבויות שונות, הן משפטיות והן אישיות, וכן דורשים יכולות ניהול הליך עיקש ורגיש. הודות לניסיונה רב השנים של עורכת דין בן-יוסף לוי בתחום ולמיומנויות שרכשה בנסיונה הרב, אחוזי ההצלחה להם זוכה עורכת הדין ליאור בן-יוסף לוי בתחום – גבוהים מאוד.

עו"ד ליאור בן-יוסף לוי עוסקת במשפט האזרחי, בדגש על תחום חדלות פרעון, הן של יחידים והן של תאגידים, כמו גם בדיני הבנקאות וליטיגציה. במשך שנות עיסוקה בתחום, צברה עוד בן-יוסף לוי ניסיון עשיר בניהול הליכי פשיטת רגל וחדלות פרעון מורכבים, בליווי וייצוג הצדדים במגרש חדלות הפרעון.
לתיאום פגישת ייעוץ
תמונת פרופיל של ליאור בן יוסף-לוי עורכת דין להסדר חובות