26/1/2021

מענק הקורונה - מענק שגורם למחנק

תגיות

11/5/21 8:02

 שכירים, עצמאים ואפילו מובטלים, מצאו עצמם חווים קשיים רבים לאור הקורונה. על מנת לסייע לכל אלו אשר נפגעו מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הקלות והטבות לאלו אשר עומדים בתקנות מסוימות. מבחינת העצמאים, עבורם הנפיקה המדינה מענק קורונה אשר אמורים למלא את החסר הנגרם בעקבות סגירת העסק או הפגיעה הכוללת בכלכלה הישראלית והעולמית. בפועל, המענק דווקא גרם למחנק – דרישה של המדינה מהעצמאים להחזיר את שקיבלו מתוך קביעה כי קיבלו יותר ממה שמגיע להם, או ממה שהמדינה מוכנה לתת.

החזרת המענק למדינה

מענק קורונה לעצמאים ניתן בעיקרון לכל עצמאי, אך בפועל צמוד לתנאים מסוימים שלא כולם עומדים בהם. המענק מחושב לפי ההפסדים אל מול שנת 2019 או שנת 2018 מבחינת מחזור הרווחים של העסק ופרמטרים נוספים. המענק חייב בתשלום מיסים ויתרה מכך, גם לעיתים המדינה דורשת מעצמאים מסוימים להחזיר חלק מהמענק לאחר בדיקה מעמיקה או בעקבות חובות של העסק כלפי המדינה. כך בפועל, נוסף על כל החובות והקשיים שבעלי עסקים פוגשים בעקבות הקורונה, הם נתונים גם בתהליך של החזרת חלק מהמענק שהיה אמור לסייע להם.

עורך דין הסדר חוב

למרות שבפועל היה מדובר במענק קורונה שהמדינה העניקה מרצונה לעצמאים תחת תנאים מסוימים, במבחן המציאות המענק דווקא מקשה ומחמיר את המצב שבו נתונים חלק מהעסקים. בגלל שמדובר בהליכים מסובכים ורגישים מבחינת עתידו של העסק שכעת חייב למדינה, מומלץ לפנות לעורך דין הסדר חוב אשר יסייע בהליך סידור החובות אל מול המדינה ואל מול כל הגופים אשר העסק חייב להם.

גיבוש הסדר חוב

הליך אשר בהחלט יכול להקל על עסק, אשר בעקבות או במקביל למענק הופך לבעל חוב כלפי המדינה, הוא גיבוש הסדר חוב בבית משפט בהתאם לחוק חדלות פירעון, לפי חלק י' של החוק. הגיוני ששמו של הליך זה נשמע לכם לא מוכר או מסובך, ועל כן כדאי לפנות מיד לשירותיה של עורכת דין חובות, עורכת דין ליאור בן-יוסף לוי, עם הניסיון והמקצועיות שלה יתכנו מצבים בהם תוכלו להסדיר את החוב מבלי לפשוט רגל.

מענק הקורונה הונפק על מנת לסייע לעצמאים להתמודד עם החובות ועם הקשיים הכלכליים אותם הם עשויים לחוות בעקבות משבר הקורונה. בפועל, חלק לא מבוטל מהעצמאים שקיבלו מענק כאמור, נדרשים להשיבו, מה שעלול לגרום למחנק כלכלי. לשם כך, נדרשים עצמאים לסיוע של עורכת דין חובות או עורך דין הסדר חוב על מנת להחזיר חלק מהמענק שקיבלו מהמדינה ומהחובות שיצרו כלפי כלל הנושים.

אודות

עורכת דין ליאור בן-יוסף לוי הקימה את משרדה במטרה להעניק שירותים משפטיים בתחום חדלות הפרעון וללוות ולסייע ליחידים ולחברות להסדיר את חובותיהם. במשך שנות עיסוקה בתחום צברה עו"ד בן-יוסף לוי ניסיון עשיר בניהול הליכי פשיטת רגל וחדלות פרעון מורכבים, בליווי וייצוג הצדדים במגרש חדלות הפרעון, בהם בעלי תפקיד, נושים וחייבים.

למה איתנו

משרדנו חרט על דגלו מקצועיות, אמינות ומתן שירות ללא פשרות. במשך שנים, ייצגה עוה"ד בן-יוסף לוי בעלי תפקיד וניהלה מאות רבות של הסדרי חוב, פירוק חברות ופשיטות רגל. כיום, בזכות הניסיון, הידע, וההיכרות המעמיקה והאישית עם זווית הראיה של כלל השחקנים במגרש חדלות פרעון, נהנים לקוחות המשרד ממקצועיות, ליווי מקיף ואחוזי הצלחה גבוהים.